Efektowne wyposażenie domu

Data dodania: 21.10.2016


By dom zyskał swój indywidualny, niepowtarzalny charakter, potrzebuje niekonwencjonalnych rozwiązań. Nie trzeba dysponować oszałamiającą sumą pieniędzy, by wyposażyć swój dom w zapadające w pamięć elementy. Wiele zależy od kreatywności i zapału właściciela. Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji, które mogą być punktem wyjścia do własnych pomysłów.

Chłodne, jesienno-zimowe wieczory to idealny moment na uruchomienie domowej sauny. Jest to również element leczniczy – doskonale wpływa na poprawę odporności, a także na reumatyzm i problemy z mięśniami. Koszt prywatnej sauny zaczyna się już od 4 tys. zł, a korzyści jest wiele. Może być użytkowana przez całą rodzinę lub podczas kameralnych spotkań z kilkorgiem przyjaciół. Małą saunę można kupić jako gotowe pomieszczenie i umieścić w formie dobudówki obok budynku, ale warto pomyśleć wcześniej i już w fazie projektowania domu zaplanować odpowiednie pomieszczenie. Dzięki temu zmniejszone będą straty ciepła, komfort użytkowania, a także koszty montażu.

Aby urozmaicić wnętrze salonu czy jadalni, można zamontować huśtawkę. Będzie to charakterystyczny, zapadający w pamięć element, do tego bardzo wygodny. Bujane siedzisko na każdym spotkaniu będzie główną atrakcją. Jego montaż jest prosty, jednak nieprzystosowany do każdego miejsca. Tak jak w wypadku sauny, dobrze by było na etapie projektowania domu zadbać o spełnienie odpowiednich wymogów. Sufit, do którego przymocowany będzie hak, musi wytrzymać duże przeciążenia. W razie wątpliwości, najlepiej poradzić się architekta i upewnić, czy konstrukcja nadaje się do zawieszenia huśtawki.

cyrklewicz nieruchomości

Kolejnym efektownym dodatkiem do domu jest ściana pomalowana farbą kredową. Może ona pełnić funkcję tablicy ogłoszeń dla wszystkich domowników, a dzieci mogą dać upust artystycznym potrzebom – bez ryzyka trwałych plam na ścianach. Dodatkowo można jako pierwszej warstwy użyć farby magnetycznej. Wtedy cała ściana działa jak tablica, do której można także zawieszać karteczki, zdjęcia i pocztówki. Dla domu to rozwiązanie bardzo funkcjonalne, a zarazem robiące wrażenie.

Ciekawe, urozmaicające codzienność sprzęty są na wyciągnięcie ręki. Można wybierać w droższych wariantach, takich jak sauna, ale także w prostszych i tańszych rozwiązaniach. Wielu ludzi decyduje się na tradycyjne, mało innowacyjne wnętrza i nie myśli o tym, by w jakiś sposób się wyróżnić. Jednak oryginalne projektowanie domu to coś niezwykle inspirującego. Dzięki temu każdy dzień można sobie nieco urozmaicić, a wychodzący goście z pewnością na długo zapamiętają nietypowe rozwiązania. Czasem wystarczy kilka prostych kroków, by odmienić codzienną rutynę.

Nowe domy Kołobrzeg